postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מיקי רוזנטל – עזרה במימון תביעת האחים עופר נגדו

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מיקי רוזנטל – עזרה במימון תביעת האחים עופר נגדו

נושאים בריאות ואיכות סביבה, זכויות אדם, עלו ברשת ב 2.08.09 6:03

במדור מעורבות ב-ynet פורסמה כתבה מאת אסף פרץ, ששימש בעבר מנכ"ל איגוד הבימאים והתסריטאים בישראל, ובו הצעה לצרף שותפים לחברת ההפקות של מיקי רוזנטל כדי לעזור לו לממן את המאבק המשפטי בעקבות תביעת הדיבה של האחרים עופר נגדו ונגד הסרט "שיטת השקשוקה" בסך 3.5 מיליון ₪

"גם אני מיקי רוזנטל"

"בטי שרט שחורה, אגלי זיעה על המצח ומצלמה קופצת נלחם מיקי בבולדוזרים – מברזל ובשר ודם. ידעתי שהוא יחטוף. אבל גם ידעתי שאני לא משאיר את מיקי לבד". אסף פרץ יוצא ב"קריאה לסדר" בה הוא מזמין את כולם להצטרף כשותפים בחברה של מיקי רוזנטל כדי להפנות את התביעה של "החברה לישראל", כנגד החברה בישראל. טור אישי

אסף פרץ

אני לא מכיר את מיקי רוזנטל באופן אישי. אני עוקב כבר שנים בהערכה רבה אחרי פועלו העיתונאי, גם מתוך הבנה של חוקי המשחק – מי אמר הון-תקשורת-שלטון? – ומתרשם שהאיש נחוש לשים את החששות האישיים בצד ולספר את הסיפור העיתונאי שלו. בטי שרט שחורה, אגלי זיעה על המצח ומצלמה קופצת נלחם מיקי בבולדוזרים – מברזל ובשר ודם.

ידעתי שהוא יחטוף. ידעתי שבמדינת הקומבינה והשקשוקה בה אט אט נמחקת החברה האזרחית והמגזר השלישי מוחלש עד מאוד, יקום יום אחד עידן עופר כזה ויחשוב שאולי הוא יכול, בהשקעה של כסף בתביעה שהגיש, להשתיק את מיקי. אולי להשתיק את כולנו. אבל גם ידעתי שאני לא משאיר את מיקי לבד.

מהיותי אקטיביסט שלא תמיד יודע לנתב את האנרגיה לכלל מעשה – לא כל-כך ידעתי מה לעשות. התביישתי להתקשר למיקי ולשאול מה הוא צריך – איך מתמודדים עם תביעה מפלצתית של 3.5 מיליון ש"ח?

ואז טלפן אורי ענבר. אורי הוא חבר. בימאי. גם עורך דין מוכשר – אבל זה לא קשור. גם הוא הרגיש שאי אפשר לעמוד מנגד – ובהיותו האיש הרגיש הכי חכם שאני מכיר – ידעתי שיהיה לו רעיון מוצלח.

חופש הביטוי כאן הוא כבר מזמן לא בחינם

מיד הוא אמר "מיקי לא צריך פה. יש לו. הוא צריך גב". הוא שלח מכתב תמיכה בתפוצה מוגבלת, ומעודד מכמות התגובות ועוצמתן נפגשנו למחרת כשבפיו רעיון גאוני. חברת ההפקות של מיקי, "משהו הפקות", היא הנתבעת 1 בכתב התביעה של עידן עופר ו"החברה לישראל".

אם 1,000 אנשים ירכשו במחיר סמלי או יקבלו בחינם מניה בחברה של מיקי, הרי שגם אם תתקבל התביעה במלואה על-ידי בית המשפט (לא סביר לחלוטין – בית-משפט בישראל מעולם לא פסק אפילו רבע מהסכום הנתבע) – יתחלק הסכום בין כולם. 3,500 שקל. ממש לא מעט כסף – אבל חופש הביטוי כאן הוא כבר מזמן לא בחינם. אם יצטרפו יותר אנשים ילך הסכום ויפחת בהתאמה. אחרי שקיבל את הסכמתו של מיקי – יצא המהלך לדרך. גאוני כבר אמרתי?

בשבוע בו אך בקושי, נדחה למי יודע כמה זמן, מפעל ההפרטה האלים של קרקעות ישראל מבית מדרשה של ממשלת ישראל, סולידריות נשמעת כמו ביטוי אנכרוניסטי, אולי אפילו מעורר גיחוך. במדינת הירשזון ובניזרי – איש לביתו יעשה.

ואולי לא.

אז זו הקריאה שלי: כל מי שמוכן להיות המשקיע ה-1,000 ב"משהו הפקות", מתבקש להודיע ל- gam.ani.miki@gmail.com על הסכמתו להצטרף ל 999 השותפים בחברת "משהו הפקות".

כך תצא הרכישה הציבורית לדרך, רק משלב בו הסיכון על כל תומך יהיה ריאלי. (איש לא ייקח על עצמו את הסיכון לפני שלחברה יהיו אלף שותפים ראשונים). משם נמשיך: 10,000 שותפים יסכנו רק 350 שקל, מיכל וחצי דלק. 100,000 שותפים יסכנו כרטיס קולנוע. בואו וניצור עימות הוגן: "החברה לישראל" מול החברה בישראל. בואו ננטרל את הסיכון הכספי ממיקי רוזנטל ונאפשר דיון מהותי לגופו של עניין.

מי קונה?

 • אסף פרץ שימש בעבר כמנכ"ל איגוד הבימאים והתסריטאים בישראל.
 • להצטרפות לשותפות האלף בחברת "משהו הפקות", פנו ל- gam.ani.miki@gmail.com .
נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

6 תגובות

 1. אדם רובינשטין :

  רעיון מצוין, אבל קצת מפחיד, ואולי לא מספיק.
  אחרי שראיתי את הסרט בטלביזיה רציתי לשלוף את הארנק ולשלוח למיקי את מחיר הכרטיס שחסכתי בזה שלא הלכתי לראות אותו בסינמטק, משהו כמו 30 שקל עבורי ועוד 30 שקל עבור בת זוגי. אני מאמין שכמותי יש עוד רבים וטובים.
  הבעיה היא שאין אתר אינטרנטי שבו ניתן לעשות זאת בקלות ובנוחות, וגם, כפי שהתברר לי בשיחה עם עורכת דין ידידה, זה שצריך גם אי אילו פרוצדורות חוקיות מול רשויות המס כדי לקבל תרומות. אולי מישהו בחברת ההפקות של מיקי יכול להרים את הנטל הזה?

 2. אדי :

  לאדם: לפי הרעיון המתואר, לא מדובר בתרומה אלא בהשקעה ואפילו אם הבנתי נכון לא בהשקעה בפעל אלא בהשקעה שתמומש אם וכאשר בית המשפט יקבל את התביעה. אם זה כך אז באמת מדובר ברעיון מבריק לא רק בנוגע לרוזנטל אלא כפי שאסא כותב בשותפות של סולידריות

 3. לקסי :

  לאדם ולכל החפץ לתרום,
  היכנסו לאתר http://www.shakshuka-movie.com/order.html/

  שלמו 50 ש"ח (כבר אפשר בכרטיס אשראי) ורכשו את תקליטור הסרט.
  ועוד משהו את הסרט *הזה* אל תתנו להעתיק.

 4. ארז לוסטיג :

  אני תומך בכל מהלכי מיקי רוזנטל, ו"משהו הפקות"

  ארז לוסטיג

 5. אברהם :

  שלום.
  האם תוכלו לתת לי כתובת מייל של מיקי רוזנטל.
  מעוניין להציג לו נושא שעשוי לעניין אותו מאוד.
  תודה מראש.
  אברהם.

 6. לקסי :

  לאברהם (5)
  mashehu.hafakot@gmail.com

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.