חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יו"ר ועד עובדי החברה לאוטומציה – גיבור מקומי או דון-קישוט מטורף?

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה ב 29.07.09 6:08

אריה גור, שהיה יו"ר ועד העובדים בחברה לאוטומציה, נתבע על ידה בתביעת דיבה שנועדה לסתום את פיו. גור אמנם ניצח במשפט, אך במהלך שלוש שנות המשפט הצליחה ההנהלה לבטל באופן חד-צדדי את ההסכם הקיבוצי של עובדי החברה ולפטר 80 עובדים, וזאת באישור יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. נורית פגי מספרת את סיפורו מסמר השיער של בן זוגה

לא רבים יודעים מה משמעותו של היות אדם יו"ר ועד עובדים. אתרע מזלי ובן זוגי, אריה גור, היה עד לפני כשלושה חודשים יו"ר ועד עובדי החברה לאוטומציה, חברת הי-טק ממשלתית מעורבת (40% שייכים לממשלה, 60% שייכים לעמותת מרכז השלטון המקומי) ובה כחמש מאות עובדים. היום, לאחר שכיהן כשלוש עשרה שנה בתפקיד יו"ר הועד, ולאחר מאבקים בלתי נלאים, סכסוכי עבודה, שביתות ומשברים, הן עם הנהלת החברה והן עם ההסתדרות, קשה לי להחליט האם הוא דון קישוט מטורף או לא פחות מאשר גיבור מקומי.

מה מעניק התואר יו"ר ועד עובדים? ראשית מדובר בעבודה נוספת לעבודה רגילה, הנעשית מתוך התנדבות בלבד. פירוש הדבר למעשה עבודה סביב השעון ללא כל תמורה. עובד מפוטר? עובד מרגיש שלא קודם בתפקיד? עובד הועבר לתפקיד אחר שלא ברצונו? עובד זקוק להלוואה? יש בעיה של זיהום אויר בבנין? פתרון כל הבעיות הללו הוא רק חלק קטן מתפקידיו של יו"ר ועד עובדים. עוד פירוש הדבר, שבן הזוג "נשוי" לעובדי החברה הרבה לפני שהוא "נשוי" לי. אני זוכרת היטב כיצד ישבנו, אריה ואני, לחגוג את יום הולדתי במסעדה מפוארת, והנה צלצל הסלולרי (שאסור לכבות אותו שכן אולי אחד העובדים נתון במצוקה) ואריה נאלץ להסביר לעובדת היסטרית כיצד עליה להתגונן מפני פיטוריה הלא מוצדקים. הסביר פעם אחת, והיא לא הבינה. הסביר פעם שניה, ועדיין היא לא הבינה. וכך פעם שלישית ורביעית, במשך כחצי שעה, בסבלנות אין סופית, עד שהודעתי לו חגיגית שאם הוא לא סוגר את הטלפון כאן ועכשיו אנחנו נפרדים.

מה עוד מעניק התואר המפוקפק יו"ר ועד עובדים? חוויות שונות ומשונות, כמו למשל, אי-קידום בתפקיד והקפאת המשכורת במשך שלוש עשרה שנה. מצד אחד בשל הפחד, שאם תקבל העלאה יתפרש הדבר כאילו עשית יד אחת עם ההנהלה. מצד שני, גם ההנהלה לא רוצה בך ואתה "מוקצה מחמת מיאוס". וזה בנוסף לקבלת מסרונים אנונימים בלשון מאיימת בסלולרי,  וההנהלה שאולי מצוטטת לדבריך, לתחושת האחריות לגורל חמש מאות עובדים המדירה לא מעט לילות שינה מעיניך. ולעיתים, אם אתה ממלא את תפקידך כיו"ר ועד עובדים כהלכה, ונלחם כנגד הנהלה כוחנית וללא מעצורים, אתה גם חשוף להתנכלות בצורת תביעת דיבה דמיונית, רק כדי "לסתום את פיך".

כך קרה לאריה לפני שלוש שנים. בשנת 2004 התפרסם דו"ח מבקר המדינה בנוגע לכשלים בתפקודה של הנהלה החברה לאוטומציה. כזכור, דירקטוריון החברה לאוטומציה מורכב ברובו מאנשים פוליטיים הבאים מרשויות מקומיות, אנשים שלא נבחרו על ידי גוף אובייקטיבי ואין לרובם הבנה בתחום ההי-טק. מתוך דאגה לעתידה של החברה התכנסה ועדת ביקורת המדינה בכנסת, כאשר בראשה חברת הכנסת מלי-פולישוק (אז מ"שינוי") ודנה בנושא, בהשתתפות נציגי הנהלת החברה וועד העובדים.

למחרת עדכן אריה, בתוקף תפקידו כיו"ר הועד, את עובדי החברה בנוגע למהלך הדיון בכנסת. למרות שהדברים הקשים בנוגע להתדרדרות החברה פורסמו גם בכלי התקשורת, בחרה הנהלת החברה להגיש נגד אריה תביעת דיבה על הסכום הדמיוני של 2.5 מיליון ש"ח בבית המשפט המחוזי בירושלים. מיותר לציין את הלחץ שבו נמצא אדם שמוגשת נגדו תביעת דיבה בסדר גודל כזה ללא כל התרעה!

עברו שלוש שנים מאז הגשת התביעה ובימים אלה התקבלה החלטתו של השופט נועם סולברג מבית המשפט המחוזי בירושלים, המזכה את אריה גור מכל וכל וקובעת סכום אגדי של 200,000 ש"ח כפיצוי על הוצאות המשפט המיותרות.

וכך כותב השופט:

"תביעת-סרק זו לא נועדה אלא לפגוע בנתבע ובתפקודו כיו"ר ועד העובדים. התובעת ביקשה להלך עליו אימים. ראיתיו בבית המשפט פּוכר את אצבעותיו בדאגה, מוטרד וחושש, ולא בכדי. תביעה כספית על סך של 2,500,100 ש"ח אינה דבר של מה בכך. התובעת ביקשה להתאנוֹת לנתבע. 25 שנה עובד הנתבע אצל התובעת. הוא מתגורר בחיפה ואת התביעה הגישה בירושלים. התובעת לא ניהלה את המשפט בהגינות. מסמכים חשובים הסתירה וגרמה לניהול הליכים ארוכים, יקרים ומיותרים. גם ניתן פסק דין לחובתה, שבּוּטל לאחר מכן, בשל העדר התייצבות (ראו כאן – א"פ). במהלך המשפט הוחלף הייצוג של התובעת ואת מחדליה ניסה מייצגהּ לתלות בקודמו. כדי לנסות לגבש פשרה ביקשתי פעם ופעמיים לפני ההוכחות שיתייצב נציג מוסמך מטעם התובעת, אך זו לא מילאה אחרי ההחלטה. הנתבע מצִדו ביקש למחוק תביעה שכנגד שהגיש, נֵאות ליישר את ההדורים ואף להביע התנצלות. התובעת סֵירבה והעמידה תנאים ובהם ביטול עתירה שהגישו עובדי התובעת לבג"ץ ועוד כהנה וכהנה. התביעה לא הייתה אלא כלי בידי התובעת במסגרת מאבקה נגד ועד העובדים. כזאת לא ייעשה." (פסקה 35 לפסק הדין)

לאחר שהשופט נעם סולברג קבע יותר מפעם אחת שיו"ר הנהלת החברה לאוטומציה, משה אלקסלסי, לא אמר אמת במהלך המשפט, זאת בנוסף לקביעה שאכן מצד אחד אלקסלסי לא עבר בדיקה אוביקטיבית לבדיקת התאמת כישוריו לניהול החברה ומצד שני אכן הדרדר מצבה של החברה, פנה בסוף דבריו לשרי הפנים והאוצר כדי שאלה יתערבו במה שקורה בחברה לאוטומציה.

בסופו של יום הצליח אריה להוכיח את צדקתו. אך באיזה מחיר! במהלך שלוש השנים שעברו, על רקע תהליכי ההפרטה של החברה לאוטומציה למרכז השלטון המקומי (עמותה פרטית!) והתנגדותו הנמרצת של ועד העובדים למהלך, הלכו העימותים בין ההנהלה לעובדים והחריפו. ההנהלה ביטלה באופן חד-צדדי את ההסכם הקיבוצי, מה שגרר שביתה של חודש ימים. ההסתדרות, בראשות עופר עייני, ניהלה משא ומתן כושל, תוך התעלמות מוועד העובדים, וחתמה על הסכם כניעה שערורייתי, שבו מפוטרים שמונים עובדים קבועים ומובאים לחברה 75 עובדים על חוזה אישי (!). ועד העובדים, שלא הסכים לחתום על ההסכם בין ההסתדרות להנהלה, התפטר מתפקידו או פוטר, וכוחם של העובדים נשבר.

צריך לזכור, בעימות שבין העובדים להנהלה, בדרך כלל ההנהלה היא זו שיש בידה כוח אדיר, ואילו ועד העובדים עומד כאותו נער התוקע את אצבעו בסכר. במקרה של אריה, הצדק הגיע אבל מאוחר מדי…

אלא שאריה לא ויתר. למרות שהתפטר מתפקידו ועזב את החברה לאוטומציה במחאה על התנהלותה של ההנהלה וההסתדרות, הוא מצא את מקומו בארגון החדש "כוח לעובדים" ומשם, הוא ממשיך לנהל את המאבקים לטובת העובדים כחבר צוות הארגון.

הוא שאמרנו, דון קישוט מטורף או גיבור מקומי? ימים יגידו.

נורית פגי

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , , , , ,

41 תגובות

 1. כל הכבוד לאריה (ולעזר כנגדו) :

  בעיני אתה בהחלט גיבור.

  מדהים אותי שלאחר כל התלאות מצאת את הכוח לתרום מנסיונך הרב לארגון הצעיר כוח לעובדים.

  דרך אגב – המתעניינים בארגון מוזמנים להציץ בראיון חדש עם אחת ממייסדות הארגון, וגם ממייסדות עבודה שחורה, ליאת יקיר טמנג.
  המקום מפתיע – עיתון לאשה, 27 יולי

 2. אהרן לוינשטיין :

  כל הכבוד לאנשים כמו אריה
  פעילותו המבורכת בארגון כל לעובד מהווה משקל נגד ראוי למחדלי ההסתדרות שגובה מיסים מחבריה אך בהתעורר סכסוך מפקירה אותם – ואף גרוע מכך – מתייצבת כנגדם ומפירה בכך את זכויותיהם להגנה מטעם האיגוד המקצועי.
  במדינת הקומבינה שלנו אריה ושכמותו מהווים קרן אור באפלה שנכפית עלינו על ידי יקירי הון שלטון . אני מקווה כי " כח אריה" לא יופקר בודד במערכה על כולנו להצטרף לאגוני עובדים ( שאינם מטעם ההסתדרות) ולקעקע את הסיאוב והשחיתות ששוררים בשוק העבודה הישראלי – שהפך לצערנו לשוק עבדים

 3. עמית-ה :

  כשנגמרות המילים לומר עד כמה אני מעריך את מעשיכם נורית ואריה נשאר לי רק להקדיש לכם שיר – http://www.youtube.com/watch?v=njG7p6CSbCU

  ועוד אחד הרבה יותר ישן ותמיד נכון – http://www.youtube.com/watch?v=5iAIM02kv0g

 4. אלעד הן :

  אריה יותר מגיבור מקומי. הוא ושכמותו – מקיימי כוח לעובדים, עושים היום את אחד המעשים המשמעותיים ביותר לכינון חברה צודקת בישראל כולה.

 5. לקסי :

  אחד הפוסטים שהם טעם הקיום של "עבודה שחורה"

  ולנורית ואריה – עם קבלת הפיצוי ההוגן צאו לסעוד והשאירו את הסלולריים בבית.

 6. מישהו מכיר עיתונאים? :

  אנא שלחו להם את הקישור לכאן.

 7. לינדנבאום מיכאל :

  הסיפור של נורית פגי על בן-זוגה אריה גור העלה דמעות בעיני וזעם אדיר על נערת הליווי של בעלי-ההון ,הרי היא ההסתדרות-האויב מבית.תוך ארבע שנים(1993-1997) חוסלו כלכלית מרבית עובדי "פז" הוותיקים ואני ביניהם.נשלחתי למארת האבטלה בגיל 53 אחרי 22 שנות ותק,ועד היום הזה,כשאני בן 65 אני מודר משוק העבודה.
  מעובד גאה,הן מממקום עבודתי,והן מעובדת היותי נהנה מהשגי העבודה המאורגנת,הפכתי להיות היהודון של קלגסי ההפרטה והמשת"פים שלהם בהסתדרות(הברפלד,רמון,עמיר פרץ).כמו בחברה לאוטומציה ,כך גם בינו צדיק פיטר אנשים בטונות(650 מתוך 700),כשההסתדרות עומדת מהצד ומפקירה את בני ה40-50 לתוך הלילה השחור. מגיב מספר 6 שואל על עיתונאים.מנסיוני אומר באחת-הכל משחק מכור.הם לעולם לא יספרו את הסיפור האמיתי.אין עתיד לשכירים במדינה,ובוודאי לא לילדינו.

 8. אריה אתה גיבור :

  על מנת לא להכביד על הקוראים ואחד
  שמכיר את אריה למעלה מ-20 שנה יש להוריד לפניו את הכובע הוא הקריב את בריאותו למען העובדים כאשר עופר עייני בגד באריה בוועד ובעובדי אוטומציה כאשר הוא כרת ברית עם אלקסלסי.
  אריה הוא "גיבור" ולא דון קישוט מטורף.

 9. למיכאל שתי בקשות :

  1. האם אתה מוכן לכתוב בצורה מפורטת (לפרסום) את נקודת המבט שלך על סיפור מכירת פז? אם כן, אנא שלח למייל של המערכת.

  2. אם אתה מעוניין לעזור לנו בעבודה השחורה (בהתנדבות כמובן, כמו כולנו) – יש טופס למילוי בעמוד הדרושים.

  איתי

  נ"ב: שוב ברכות לעמיתנו אריה גור הקורא אותנו מחופשתו.

 10. אני :

  נורית יקרה,
  אני מחבקת אותך על היותך כזו.
  אנו העובדים ראינו את שעשו לאריה, שתקנו, פחדנו ואפילו מהפחד לא ידענו לומר לו שלום כמו שאומרים לגיבור ששילם מחיר שאיש מאיתנו לא שילם.
  שכחת לציין שאריה שילם בבריאותו
  ואם הקוראים לא יודעים אריה איבד את כליתו ועכשיו הוא עומד לפני ניתוח אחר שגם הוא אינו פשוט.
  מה ש"דפק" את אריה זה היושר, התמימות והאמונה :"ההסתדרות הבטיחה ההסתדרות תעשה", "בול שיט"
  ההסתדרות היא גוף פוליטי שבראשה עומד עסקן פוליטי שכל מה שהוא רואה לנגד עיניו " מה ייצא לי מזה"… העובדים מעניינים את התחת שלו….
  הוא הוציא את החברה לשביתה וזרק אותם לכלבים.
  הוא העביר שדר לעובדים לא לחזור באמצע השביתה לעבודה וכל עובד שימשיך לשבות יהיה מוגן ע"י "עייני היקר", רוב המפוטרים הינם השובתים ולא חשוב אם הם חיוניים למערכת או לא! ואין מי שיגן עליהם – זו שערוריה שאיש בממשלה לא נתן את הדעת,
  איש בממשלה לא בדק את דוח מבקר המדינה ואיש ולא שם "זין" על הבגצי"ם שהיו.
  זו לא החברה לאוטומציה! זו המדינה
  ובידינו ההחלטה: טוב לנו נישאר! לא טוב פשוט נלך!
  כל גועל נפש שנחייה במדינה אחרת לפחות נאמר זו לא המדינה שלנו ונמשיך הלאה….
  חבל! גנגסטרים הרסו את בריאותו של אריה, העובדים לא אמרו תודה מהפחד וראבק, האיש שילם בחייו.
  תהנו היכן שאתם נמצאים כרגע
  מודה לשניכם על ההקרבה
  תודה

 11. מיכאל לינדנבאום :

  בדמוקרטורה שלנו שולט הטירור של כנופיית ההון+ההסתדרות והאזרחים חיים באימה.עובדה-מאות אלפים נפלו קורבן להשפלה כלכלית ואישית ,אבל קולם לא נשמע בכלי התקשורת.אפילו בפורום זה,ארבע מתוך 10 מגיבים מפחדים להזדהות בשמם.אריה גור "שכב על הגדר" בשביל "חבריו" שהעדיפו להשאיר אותו בודד בצריח.
  "להיות עם חופשי בארצנו" זה רק ב"התקווה" ולא במציאות.

 12. אני :

  לדעתי אריה עשה מעל ומעבר למה שמקובל ליו"ר ועד בחברה לאוטומציה.
  אבל לצערי מלחמתו ומאבקו היו מלחמת "דון קישוט" ואף לא מיליגרם אחד מעבר לכך . אינני מכוון כמובן לגנותו של אריה אלא,להנהלה חסרת כשרוןו מינימאלי . הנהלה שמיום הגיעה לבנין ברחוב משה דיין 4 פתח תקווה עשתה את הכל להחזיר את החברה לאוטומציה ואת עובדיה לימי הביניים האפלים. כל אחד מחבריה או מטעמם אינו מתאים לשום תפקיד. אין זה משנה בימינו הכשרון אלא הקירבה לגדול מושחתי הדור הלוא הוא פואד בין אליעזר חבר מפלגת העבודה שחמק ברוב כשרונו יותר מפעם אחת מחבל התליה. וכשאתה חבר של מושחת כזה אין לך צורך באיי-קיו מינמאלי.
  כך הופקרו- חברה עם פוטנציאל אדיר ועובדים עם פוטנציאל מדהים לחסדיהם של אחת מן המאפיות הגדולות שצמחו בדורינו.
  בימים שהתנהלותה של מדינה שלמה
  נעשה בידי ובהשפעת מפלגה שכל כולה מבוסס על אנשים שמקצועם היחידי -שוד קופת המדינה ואונס בנותיה ונשותיה אין לצפות לגדולות ונצורות מידי אנשים שבאו ממש מתוך הביב הזה עם כל סרחונו וחסרונו.
  לנורית אומר -למרות שאינני מכיר אותך אישית בטוחני שאריה הוא חבר ענק עם אישיות מיוחדת במינה. יצא לי להכיר מאות אנשים ואישים. אריה הוא איש מיוחד בחברותו במסירותו ובמלחמתו לצדק אם כך החליט לעשות.
  אריה והעובדים שבחרו בו לא נבגדו
  ע"י עופר עיני . עופר עיני אינו שונה מכל אדם שיצא מתוך אותו ביוב
  שהזכרתי. מי שהאמין שעופר עיני יפעל לטובת העובדים תמימותו מדאיגה. עופר עיני פועל ויפעל כדי שהמימסד המעופש הזה הנקרא "הסתדרות העובדים" ימשיך להתקיים ולספק תפקידים ומשכורות מנופחות לאלפי "אוכלי חינם" אוכלי אדם .
  את הבגידה האמיתית קיבלו ועד העובדים והעובדים ,ממספר לא מבוטל של "בוגדים" אמיתיים "מתי המדבר האחרונים" של ביאליק שבגישתם מוגת הלב הביאו את אחד האסונות הגדולים ביותר על ישראל. וזאת עוד בימי משה.
  האנשים האלה "עובדים" (יעני) תקעו סכין בגבם של אריה, אבי, שייקה, וכל השאר וסובבוה. אלה הם דתן ואבירם וקורח ועדתו אשר פעילותם בתמורה לתפקידים וקידומים הביאו את מקום עבודתם אל פי-פחת. גדעו את הענף עליו הם יושבים. וכמו תמיד זה הוא סוג של אנשים הנבלעים ראשונים
  בצונאמי הראשון.

 13. פרנץ קפקא :

  מקס ברוד היה גאה בך!

 14. אוהב אוטומציה :

  בחברה לאוטומציה מצאו את הפתרון הגואל לכל תחלואיה . מה עושים ? הולכים למכרזים במחירי הפסד של עשרות אחוזים … למשל מורידים את המחיר מ700,000 ש"ח
  לשנה ל-120,000 ש"ח לשנה . כל זאת
  בניסיון אחרון לנסות ולבטל את זכותן של החברות האחרות לגשת למיכרזים.
  כך משיגים בחברה המחיקה הזו שתי מטרות:
  1) במחירים כאלה אין אפשרות להחזיק כח אדם טוג וגדול וכך קיימת אפשרות לשלוח את כל הטובים הביתה,תוך פגיעה אנשונה בשרות לרשויות המקומיות המתפתות ללכת שבי אחר הזול במקום אחר הטוב.
  2)במחירים כאלה ניתן לרפות ידיהן
  של המתחרות ואולי לכבול את ידיהן
  על מנת למנוע השתתפותן במכרזים.
  תרגיל מגוחך בהתחשב בחברה שאינה סובלת מעודף אהדה ברשויות ומעודף תזרים מזומנים.
  אבל האמת האמיתית מבשרת את קיצה של הגמוניה בלתי ניתנת לעירעור
  שנמשכה מעל לארבעים שנה.
  כאחד שעדיין מחפש את עצמו ומקומו בחברה לאוטומציה ,התחושה היא של חידלון מוחלט. דומה המצב והמקום לבסיס צבאי המועמד לנטישה שנראית קרובה מתמיד.

 15. יבוא יומכם -ליצני החצר :

  מי שנהנה מכל ה"שישו ושימחו" בחברה לאוטומציה הם ליצני החצר של א.ע.ו-ר.
  אלה שצוחקים מכל בדיחה עלובה ומכל סיפור עצוב.

  אבל ,אל חשש יגיע יומכם!!!
  כעובד הברה ,נמנע אני מלעשות צעד כלשהוא , אך בבוא העת – תבוא הנקמה….

 16. תשובה ליבוא יומכם :

  בוא הנה, אתה פשוט הצלחת להצחיק אותי…..
  אני נזכר בישיבות כש "א" יושב עם חבר הליצנים, וואוו זה מצחיק, הוא אומר משהו ואז כולם מהנהנים בראש לחיוב, אפילו כשיודעים שהוא סתם מזבל את המוח ולא יודע מה הוא אומר.
  ואז בא "ה"קטע הוא מספר בדיחה יבשה ואיך שהם צוחקים חבל"זזזזזז.
  בחברה יש עוד כמה אנשים טובים אבל אין להם ערך עם ניהול שכזה.
  עכשיו כל הטובים יעברו למתחרים שמחכים בפתח.
  אך איזו הסתדרות יש לנו….
  איזה ממשלה…..
  אין ערך לבתי המשפט בארץ.

 17. חבל על האנרגיות :

  עזבו ..אתם כותבים ובסה"כ שופכים את התיסכולים שלכם.
  הפוליטיקה חזקה מכם.
  במדינה אין מי שישתין (סליחה) לכיוון של העובדים.
  מי שטוב לו שישאר בחברה ומי שלא שיעזוב, צריך להבין שזה המצב ואין להילחם נגדו.

 18. לינדנבאום מיכאל :

  "מי שטוב לו שישאר בחברה ומי שלא שיעזוב".אני קורא בתגובה 17. ומה עם כל אלה שפוטרו ושיפוטרו בהמשך תהליך ההפרטה?.יקבלו דמי אבטלה במשך 175 יום ואחרי זה ישולחו למותם הכלכלי והפיזי ?!.האנוכיות של "לי זה לא יקרה" היא הסרטן של העובדים-עבדים.

 19. נמרוד ברנע :

  לדעתי הוא גיבור מקומי ואני מצדיע לו.

 20. ל- 18 מ-17 :

  אתה צודק במאה אחוז, אך אין מה לעשות כנגד חבורה שכזו וכל אחד צריך לנסות להתארגן לחיים של אחרי…
  ואולי לבקש ממישהו מוכר שיעסיקו אותנו בדאר….
  ובעצם גם זה הוא לא יעשה עבורנו
  אלה אנשים בלי לב ורגש.
  משחקים אותם כאילו….

 21. מיכאל לינדנבאום :

  ל-20 מ-18 .אם אתה מעל גיל 45 והנבלות לא נתנו לך פנסייה מוקדמת, אתה גמרת(כמוני)את הקריירה.זה חיים ללא פרנסה וללא תקווה.המשטר הגזלני חיסל אותנו ורק הצעירים חושבים שהכל שטויות וש"מי שרוצה מוצא עבודה".זאת השיטה-לחסל כל אחד בתורו.והישראלים אוהבים לעמוד בתור ולחכות לשוחט……

 22. עמית-ה :

  בפרפרזה על נימלר:
  תחילה הם לקחו את הפלשתינאים,
  אני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי פלשתינאי,
  ואז הם לקחו את מזרחיים,
  ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי מזרחי,
  ואז הם לקחו את הפועלים הפשוטים,
  ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי פועל פשוט,
  ואז הם לקחו את העובדים הזרים,
  ואני לא הרמתי את קולי, כי אני ישראלי,
  ואז הם לקחו אותי,
  אך באותה עת כבר לא נותר אף אחד שירים את קולו למעני.

  ואם תרצו אתם יכולים להחליף קטגוריות בעובדי פז, וחיפה כימיקלים, ותושבי פריפריה ועוד ועוד קטגוריות שתופסות זו בגרונה של זאת, ושוכחים את השיעור הכי חשוב של ג'וזף הלר: "האוייב שלך הוא זה שנגדך, לא חשוב אילו מדים הוא לובש".

  האוייבים שלנו הם בעלי ההון והסיענים שלהם, לא אין צורך להרוג בהם. צריך להכיר במציאות הזאת ואז לשנות אותה.

 23. משה בן יוסף :

  אריה

  היכרתי אותך מקרוב מימי המאבק בעירית ירושלים.
  מלחמתך העיקשת לטובת העובדים מול כול המושחתים שטובתם האישית לנגד עינהם ולא טובת החברה והעובד היא תופעה שלא מוצאים כמוה.
  שמחתי לשמוע על החלטת בית המשפט בעינינך – זאת נחמה קטנה שאין בה הרבה פיצוי על 13 שנים בהם שרתתה מכול הלב את עובדי החברה לאוטומציה.
  היום לאחר שפרשתה – כך לך פסק זמן,התרחק מהפוליטקאים ועשה לביתך .
  תאמין לי – הבריאות חשובה יותר מהכול ומאבקים כפי שניהלתה לא מוסיפים בריאות.
  מוקיר אותך על פועלך.

  משה

 24. מיכאל לינדנבאום :

  זה מה שקורה במדינה שאין בה איגודים מקצועיים חזקים,אלא רק הסתדרות שהיא אגף בהתאחדות התעשיינים.

 25. גוטפריד שי :

  כעובד בעברי אני מתביש במעשים שנעשו בחברה. אני קורא מעל במה זו לכל העובדים שניזרקו להתארגן ולפעול במשותף למען תיקון העיוות. יש להעמיד לדין את כל האשמים.אני מוכן לשתף איתכם פעולה אפילו ששכתתם אותי.

 26. מיכאל לינדנבאום :

  לכל אנשי החברה לאוטומציה שנזרקו.
  עוד לא מאוחר מידי!! רוב העובדים עדיין בעבודה ,והוועד החדש בראשות אבי אבו עם רוח גבית של שלי יחימוביץ עוד יכול להפוך את המצב.תסבירו לחבריכם בעבודה שאם לא ייאבקו על ביטול פיטוריכם ועל חתימת הסכם קיבוצי חדש וטוב,אז ייפטרו גם אותם.ואז במקרה הטוב ייהפכו לעבדים בשכר מינימום,ובמקרה הרע למובטלים לתמיד ,כי מעל לגיל 45 ,שוק העבודה חסום–תהיו "זקנים מידי".

 27. לניקנק הנקניק :

  לניקנק!

  אני מציע שלפני פרסום מכתביך תדאג שמישהוא יעשה הגהה ותיקון שגיאות . לא נעים לומר ,אבל אופן כתיבתך ושגיאות הכתיב נוראיים ומקשים על העברת המסר.

  באשר לאריה , מוצע לכל החכמים שלא כיהנו בועד העובדים וישבו כל חייהם בצד ממתינים לפירות מאבקי הועד למצוא להם מקום מסתור בטוח ולא להראות את פרצופיהם המיופיפים.

  די עם ההערות הבלתי נסבלות. אריה גור שילם ביוקר רב,כולל בריאותו ומשפחתו על רצונו להעניק לעובדים רווחה ואיכות חיים. כבן אנוש ביצע טעויות שאם לא כן אינו כזה.
  אבל מכאן ועד להאשמות הארורות חסרות השחרהמושמעות מתחת לכל עץ ובכל מירפסת וחדר ישיבות המרחק הוא עצום. רדו מהאיש הוא כבר אינו עובד חברה ואינו תלוי בה
  עוד.
  אריה גור הוא נציגם של כל אלה שבזכותם החברה הזאת שרדה את כל השנים והמשברים כדי שלהרבה מאד אוכלי לחם-חסד יהיה מקום עבודה(?) למצוץ את לשדו.

 28. משה אלקסלסי :

  *** הערת המערכת – להערכתנו מדובר במתחזה ***

  כיו"ר החברה אני בוש וניכלם מהשטויות שכותבים אנשים שמסתתרים מאחורי שמות בדוים. והרי כמה עובדות להבהרה כמעט ולא היו מפוטרים בחברה. רוב העובדים פרשו מרצונם עם פיצוים מוגדלים והמפוטרים הם אנשים לא מתאימים וחסרי השכלה שגם פוצו בנדיבות. אל אל תפיצו שמועות סתמיות הכל נעשה במחשבה תחילה.

 29. ל-39 +40 מ-38 :

  חבריה ! כשתציגו את שמותיכם המלאים ,אעשה כן גם אני!!
  לגופו של עינין ,מספר דברים לי אליכם . ראשית תכירו את העובדות ורק אז תוכלו לומר אשר על ליבכם.
  א) החברה לאוטומציה איננה לשכת סעד. החברה הזאת שיקמה מאות עובדים החייבים לה הרבה ממה שיש להם.
  ב)עובדת היותו של עובד בעל ותק רב או שמצבו בבית אינו מזהיר אין בהם ליצור מחוייבות מאף מקום עבודה לשלם לו שכר. או שהוא מתאים או שהוא ל-א מתאים.
  ג) רבים מן העובדים הממשיכים
  להתפרנס מהמקום הזה אינם אלא בטלנים גמורים היושבים על כסאותיהם מכח חוק ההתמדה … אין ולא תופק מהם מליונית התועלת…
  ד)החברה לאוטומציה החזיקה שנים לא מעטות עובדים על סמך קרבתם המשפחתית או המפלגתית/חברית.
  סביר להניח שהענין מוצה עד תום .

  ה) למר אלקסלסי- רוב רובם של הפורשים עשו כן מתוך שנכפתה עליהם
  שיטת הרמזים היותר מעבים. האחרים פרשו מכיון שאיבדו את אמונם ביכולתה של החברה לשרוד בתוך אוירת העוינות מכיוון הרשויות כמו גם מן המתחרים שאינם בוחלים בשום אמצעי על מנת לזכות בפלחי השוק המסורתיים של החברה לאוטומציה.

 30. מיכאל לינדנבאום :

  ל-43 ,
  ההפרטה באה לחסל את העבודה המאורגנת,זה ה raison d'etre שלה. משתמשים בכל מיני מילים מכובסות,כגון התייעלות,פרזיטים,תחרות ועוד.
  כמה שהבנתי החברה שלכם רווחית,אז אם יש בעיות האם זה לא הדרג הניהולי,זה שבולע את עיקר המשכורות,שאליו יש לבוא בטענות?? מדוע ליפול במלכודת הדבש המורעל של אלה המקבלים בונוסים על פיטורי העובדים הכפופים להם?.

 31. הראש המתנדנד :

  די כבר עם הבירבורים עברו כבר למעשים כי הראש שלי כבר מתנדנד מרוב קריאת שטויות. כולכם מגיבים פה מבלי להזדהות וסתם מזכירים שמות שלא מוכרים לאף אחד. מי אלו אלפרד, צבי מן, קלמן, צנובר ועוד שמות שמוזכרים.

 32. מערכת האתר :

  תגובות שעסקו בהשמצות אישיות של המעורבים בפרשה ותגובות בהן הזדהו המגיבים בשמות של אנשים מתים נמחקו מהאתר.

  חלק מהתגובות שהשארנו מתייחסות לתגובות שנמחקו.

  אנו ממליצים לכם להזדהות בשמכם המלא או הפרטי, או לבחור כינוי עקבי.

  שמות בדויים שונים נחשפים בקלות ע"י זיהוי הIP במחשב שלכם. תגובות "בשכר" או מטעם מוסד כלשהו יתקבלו בברכה, אך זכרו החלפת כתובת אלקטרונית ומעבר ממחשב אחד לשני – באותו מוסד מיותרת, אל תהיו פאתטים.

  איתי

 33. עובד לשעבר :

  כל חברה יכולה להיות רווחית במאזן אם היא מגישה ללקוחותיה חשבוניות שהן מעבר להוצאות של החברה, אבל רווח במאזן לא סוגר את חשבון הבנק, אם אתה לא גובה כסף מלקוחותיך כי ככה הם עוזרים לך במרכז המפלגה אתה נאלץ לחיות על הלוואות, כמה זמן אפשר לחיות על הלוואות?????

 34. אן דן דינו :

  שלום רב לכל הקוטרים!

  שמחתי לקרוא שחזרתם במלוא עוזכם לגיבוב השטויות המסורתי.
  מי שאין לו מה לומר לא חייב לומר…
  אין כאן חובה למא עמודים שלמים שממילא אין מקבלים עליהם ציון ודאי לא שכר טירחה.

 35. ברדוגו :

  מי זה מגיב 25 ובאיזה תפקיד היה ובשביל מה בכלל צריך לזכור אותו ומה הוא עשה למען החברה והאנושות.

 36. זומבה :

  בתגובות אחרונות ובאימים לא תקבלו יותר תגובות. כאן הסוף הקבוע.

 37. מיכאל לינדנבאום :

  התעוררת זומבה . מה קרה בחודשיים האחרונים? יצאת לחופש?

 38. יורם :

  היה פעם טוב. עכשיו הכל נגמר בזכות האנשים הטובים.

 39. ל-28... "מנכ"ל החברה" :

  ואני מצטט אותך: "והמפוטרים הם אנשים לא מתאימים וחסרי השכלה שגם פוצו בנדיבות"

  מדוע אנשים לא מתאימים וחסרי השכלה עובדים בחברתך? שלא לדבר על מפוצים בנדיבות? השמנת כבר גולשת מהכד?

  רק מראה על התנהלות פושעת ובזבזנית של החברה שלך, שחוץ מועד עובדים בור ובזבוז כספי ציבור אין בה כלום!

 40. עבודה שחורה » תביעות "סלאפ" כאמצעי לדיכוי חופש הביטוי :

  […] […]

 41. משה החמדן :

  איך שגלגל מסתובב לו הנה קיבלנו את התפטרות משה אלקסלסי יו"ר הדירקטרויון שהרס את החברה שנמכרה ל- ONE1 . 9 מנכל"ים עברו תחתיו אף לא אחד שרד ….והחברב קרסה בדיוק כפי שחזינו . חבל שהמחיר שמשלמים העובדים כזה יקר…ועוד לא העלנו את מצנח הזהב שיקבל שזה פשוט בושה גם כישלון טוטלי וגם קבלת פרס…אריה צדקת

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.