חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פותחים שבוע/ דניאל בלוך

נושאים דעות ב 2.09.07 19:48

חברי ב"עבודה שחורה" ביקשו ממני לכתוב טור שבועי ונעניתי לאתגר ברצון. אנסה בו לעסוק בענייני השבוע שחלף תוך רפרוף בתקשורת של סוף השבוע ולנסות לחזות את סדר היום התקשורתי של השבוע החדש. המשימה האחרונה היא הקשה מכולן שכן בכל יום חדש מצפים לנו אירועים מפתיעים, אך לנסות אפשר.

שתי חתונות, שתי מסיבות והלוויה אחת

לא הוזמנתי לחתונת בתו של יורם מרציאנו, גם לא של נכדו של סמי עופר. לא הוזמנתי למסיבת יום ההולדת של שרי אריסון ואף לא לזו של רפי אלול. אינני שייך לאצולת הממון, אינני סלבריטאי, לא שר, לא מנכ"ל ואף לא קבלן קולות. אילו הייתי מוזמן לאחד מן האירועים הללו לא הייתי הולך. כפי שאמר פעם גראוצ'ו מרקס:"אינני מצטרף למועדון המוכן לקבל אנשים כמוני".

אבל הייתי בהלוויה של גד יעקבי. להלוויות אין מזמינים. אדם הולך להלוויה ולביקור תנחומים בהתאם לצו מצפונו. חז"ל קראו לכך – "חסד של אמת", שכן אינך יכול לצפות לתמורה כלשהי, אלא במקרה הנדיר שלמנוח יש יורשים חשובים או עשירים. רוב הנוכחים בהלווייתו של גד יעקבי לא היו באירועים האחרים. עמיר פרץ היה שם וגם אצל מרציאנו. וזה מובן – מרציאנו היה מתומכיו הנאמנים ביותר.

ככל שיכולתי להבחין לא היה בבית הקברות בקרית שאול אף לא אחד משרי הממשלה הנוכחית, גם לא ממפלגת העבודה. אבל היתה שם נבחרת מאד מוצלחת, לא פחות טובה, ואולי אף טובה בהרבה. ראיתי שם את יצחק נבון, עוזי ברעם, אופיר פינס, משה שחל, אורה נמיר, אפרים סנה, בייגה שוחט, אבישי ברוורמן, שמעון שיטרית ואיתן כבל. וממפלגות אחרות את משה ארנס, גדעון פת, זלמן שובל, שלמה להט ונאווה ארד, ואלה רק חלק מן הנוכחים. היו שם סופרים, משוררים, עיתונאים ותיקים, פרופסורים ואנשי מדע, כלכלה ורוח. נראה כי את ישראל האמיתית והיפה אתה תמצא יותר בבתי העלמין, ולא רק מתחת לאדמה, מאשר בחתונות ומסיבות צמרת.

פרשיות זליכה ונחום ברנע

שאלת הדחתו של החשב הכללי, ירון זליכה, העסיקה את עיתוני סוף השבוע ותמשיך לתפוס כותרות בשבוע החדש. ביום שישי פרסם נחום ברנע ב"ידיעות אחרונות" סקופ לפיו זליכה ב"רשעות" סרב להעביר למשפחת אחד מחללי מלחמת לבנון השנייה את סכום הפיצויים שקיבל כשפרש מצה"ל, אך החזירו, כאשר הצטרף למשטרה ורצה לשמור על רצף זכויות פנסיוני. לפי ברנע, זליכה סרב לבקשה, אף שכל הגורמים האחרים אשרוה ואף לא ענה לפניית הורי החלל, שנפל בעודו רווק.

אך מסתבר שהסיפור שונה. יואב יצחק באתר NFC מספר סיפור שונה והבוקר החינמון "ישראל היום" מביא את תגובתו של ירון זליכה עצמו. מסתבר שזליכה אישר. מי שהתנגדה היתה היועצת המשפטית של האוצר, ימימה מזוז (אגב, גם היא מכהנת כבר למעלה מ-4 שנים ואיש לא מבקש ל"רענן" אותה, כשם שאיש לא מבקש להחליף את נציב שרות המדינה, שמואל הולנדר, שמכהן כבר למעלה מעשור בתפקידו. מעניין למה?), וזליכה אף מסר על כך למשפחה בכתב ובעל-פה. ברנע לא פנה לזליכה לקבל תגובתו. צל"ש מגיע ליואב יצחק, לעדנה אדטו, כתבת "ישראל היום" ולעיתון עצמו.

המשך יבוא, מן הסתם.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

7 תגובות

 1. לקסי :

  בעניין שמואל הולנדר שנזכר למעלה…
  תובנה מעניינת אודות תפקודו ומינויו אפשר לקב לבספרו של קודמו בתפקיד, פרופסור יצחק גל-נור: "לא! אדוני הנציב".
  בכלל זה ספר חשוב למי שרוצה לדעת (גם) איך מתפקד אגף הקצבים באוצר.

 2. איתמר כהן :

  יישר כוח על הפוסט. כל מילה בסלע.
  ממליץ מאוד על המאמר של אלי מזרחי (גם חבר ב"חוג החברתי-כלכלי" וב"מגמה ירוקה", אגב) "הון-שלטון-עיתון":
  http://www.nfc.co.il/Archive/003-D-24225-00.html?tag=20-10-32

 3. שווה קריאה :

  פותחים שבוע/ דניאל בלוך…

  חברי ב”עבודה שחורה” ביקשו ממני לכתוב טור שבועי ונעניתי לאתגר ברצון. אנסה בו לעסוק בענייני השבוע שחלף תוך רפרוף בתקשורת של סוף השבוע ולנסו…

 4. יהושע בן משה :

  לדני ברכות על הטור החדש.
  ככזה חייבים למקם אותו בצורה
  שלא כל פןסט חדש ידחוף אותו למטה והחוצה!
  יוחי לטיפולך !

 5. הראל לייבוביץ :

  אפילו זה שהבת של מרציאנו מתחתנת יוצר מתקפה נגדו. לשם-מה?
  בהצלחה עם הטור. אגב אני מציע להמציא שם לפינה של הטור שלך…

 6. דרומי :

  כמו בכל מערכת היחסים המורכבת זליכה-אולמרט-בראון-לינדנשטראוס-פרידמן-בייניש-מי יודע מי עוד, אף אחד לא תמים.
  כמו שנחום ברנע פרסם סיפור ששירת את האג'נדה שלו, יואב יצחק מצא הזדמנות לצוד שתי ציפורים במכה אחת – להיכנס גם באולמרט וגם בידיעות בבת אחת.

 7. ד.ט :

  לדרומי, אתה צודק שגם יואב יצחק לא דייק, אך ההבדל הוא שיואב יצחק ונחום ברנע לא אמורים להיות באותה ליגה, לא מבחינת מספר קוראים ולא מבחינת מעמד. ברנע הוא חתן (טרי) של פרס ישראל לתקשורת וכותב בעיתון הנפוץ ביותר.

  הכתבה של ברנע על זליכה היא שערורייה ממש. ממש אי-אפשר לקחת ברצינות עיתונאי שכותב כתבה כזו ועיתון שמפרסם אותה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.