חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שלום שמחון: אעשה הכל כדי להעביר את חוק הפרטת הקרקעות

נושאים כלכלה ותקציב, פוליטי ב 27.07.09 6:12

במסגרת שיחות טלפון שערכו מתנגדי הפרטת הקרקעות לשרי העבודה, פנה דותן, חבר המפלגה, לשר החקלאות, שלום שמחון. שמחון הביע תמיכה מלאה בהפרטה, ואמר כי יצביע בעד החוק, גם אם זה נוגד את תפיסת עולמם של ציבור בוחרי מפלגת העבודה

שבוע טוב,

שמי דותן ברום. אני חבר מפלגת העבודה וחבר בתנועת הבוגרים של המחנות העולים. כחלק המאמץ להיאבק בהפרטת קרקעות ישראל, טלפנתי היום (א', 26.7.2009, בסביבות השעה 12:30) לח"כים כדי לשכנע אותם להתנגד לרפורמה במנהל מקרקעי ישראל.

בין השאר, שוחחתי גם עם חבר הכנסת שלום שמחון. בתחילת השיחה בקשתי להודות לו על היעדרותו מההצבעה על הרפורמה. שמחון מיד הבהיר לי שהוא תומך ברפורמה, ומתכוון לעשות הכול כדי להעביר אותה. נוסף על כך, הוא בקש שאעביר מסר לפסח (פסח האוספטר, יו"ר מטה המאבק ברפורמה) ולשלי (ח"כ שלי יחימוביץ') שאין מה להתקשר אליו, מכיוון שהוא תומך ברפורמה ולא יסוג מדעתו זו.

הבהרתי לח"כ שמחון שאני מדבר בשם עצמי, ואינני שליח של שלי או פסח. עם זאת, כך אמרתי לו, אני חבר מפלגת העבודה ומצביע מפלגת העבודה, ועל כן הוא שליח הציבור שמיצג אותי ועליו לייצג את דעתי, בין השאר, ולפעול על-פי רוח מפלגת העבודה, שמתנגדת להפרטת הקרקעות.

חבר הכנסת שמחון אמר לי שהוא אינו מעוניין לשמוע אותי או להיות הנציג שלי, ואם אני רוצה הוא "משחרר אותי מעול ההצבעה למפלגת העבודה". כלומר, הוא מתכוון להמשיך לפעול על פי ראות עיניו, מבלי להתחשב בצבור הבוחרים, ואם זה לא מוצא חן בעיני אני רשאי לא להצביע עוד למפלגת העבודה.

מיותר לציין שהדברים הכעיסו ואכזבו אותי. מעבר לתמיכה ברפורמה, שהיא בחירה אנטי-ציונית ומנוגדת לערכי תנועת העבודה, חבר הכנסת שמחון מבטא גם התנהגות שהיא אנטי-דמוקרטית. הרעיון הדמוקרטי מושתת על השתתפות כלל האזרחים בקבלת ההחלטות במדינה, ובמנגנון הפרלמנטרי השתתפות זו מתבצעת דרך חברי הכנסת הנבחרים. חבר כנסת שרואה את עצמו ומתנהג כאילו הוא אינו שליח ציבור, חוטא לתפקידו.

אשמח אם תפרסמו את הדברים. אני חושב שראוי שכל חברי ומצביעי מפלגת העבודה ידעו איך הח"כים שלנו פועלים, בשמנו ומתֹקף הצבעתנו.

-דותן.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

21 תגובות

 1. לקסי :

  יהיר
  מתנשא
  חצוף
  אטום
  ובעיקר לא חכם

  כל אלה בלשון המעטה

 2. עליזה כהן-בוגרת תנועת הנוער- בני המושבים :

  אני מציעה לכל אלה שמדברים בשם האידאולוגיה, נאה דורש נאה מקיים, גדלתי בתנועת נוער וחינכתי בני נוער רבים, לסובלנות ודמוקרטיה, שכנראה אינה חלק מהאידאולוגיה של אלה המנסים להוביל את אחידות דעות.
  20 שנה שלום שמחון עוסק בנושא הקרקעות מההיבט של ההתיישבות העובדת מאות דיונים ומאות ועדות ומאות החלטות התקבלו במוסדות תנועתינו, תנועת המושבים.
  וכמי שנושא זה חשוב לו, ילמד לפני וייבדוק טוב מי פה השחצן והלא אידיאולוג.

 3. חבר מפלגת העבודה :

  למעלה נכתב:

  "חבר הכנסת שמחון אמר לי שהוא אינו מעוניין לשמוע אותי או להיות הנציג שלי, ואם אני רוצה הוא "משחרר אותי מעול ההצבעה למפלגת העבודה". כלומר, הוא מתכוון להמשיך לפעול על פי ראות עיניו, מבלי להתחשב בצבור הבוחרים, ואם זה לא מוצא חן בעיני אני רשאי לא להצביע עוד למפלגת העבודה."

  אז בואו, חברי מפלגת העבודה ו"נשחרר" את חבר הכנסת, שר החקלאות ופיתוח הכפר מהצורך לבגוד בערכי התנועה שחדל לייצג, בואו ונשחרר אותו מהייצוג.
  או שנשתחרר – אלה שעדיין נותרו – מהיותנו בוחריו.

 4. לעליזה כהן מדני זמיר :

  עליזה, אנחנו מוקירים מאד (לפחות אני) את פעילותו המגוונת של שלום שמחון לטובת צרכיי ההתיישבות וגם לצרכים שאני פניתי בעניינם אליו באופן אישי.
  בין זה ובין התשובה הבוטה לדותן המרחק רב, וכנציג המחוז שלי ואדם שנושא במשרה ציבורית ומייצג גם אותי אני סבור שהוא חייב להתנצל בפני דותן.

 5. ע :

  לפחות הוא השר היחידי שמצהיר בגלוי על עמדתו, בימים טרופים אלה, גם זה משהו.
  העובדה שהמפלגה לא מתפקדת (ראו למשל הבחירות לרשויות המקומיות),
  גם זה ל"זכותו" של שמחון, ואכן חברים רבים כבר ממשו את הפטור ושחררו עצמם מלהצביע לו ולמפלגה.
  אז הכל בסדר.

 6. זכרתי את השם עליזה כהן מאיפשהוא :

  הנה נזכרתי

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000395502

  א. עליזה כהן "שכחה" לציין כאן שהיא מקבלת משכורת משלום שמחון היא לא סתם "חברת מפלגה מודאגת" אלא יועצת בכירה לשר ויד ימינו. לאחר שבמשך זמן רב (בימי ממשלת אולמרט) כל מייל לשמחון היה נדחה בהודעת שגיאה, שלי יחימוביץ' גילתה לנו את הפתרון – לשלוח מייל לעליזה יד ימינו במשרד החקלאות.

  ב. בתחקיר גלובס שלעיל מוצגות משפחות שמחון וכהן ככאלו שירוויחו אישית מרפורמה שנויה מאוד במחלוקת בענף הלול ששמחון קידם אותה לכאורה (לטענת הכתב) למרות ניגוד עניינים. הרפורמה עלתה ותעלה למשלם המסים מאות מיליוני שקלים.

  בניגוד לרפורמה בקרקעות נגד הרפורמה הזו אין אף אחד שמתקומם (מלבד ארגון אנונימוס ההזוי שחושב שאכילת שניצל זה רצח), ולכן (אם טענת הכתב נכונה) משפחת שמחון הולכת להתעשר ממנה.

  איתי

 7. לדני זמיר :

  גם אם שלום שמחון אכן דואג ל"צרכי ההתיישבות" ולא רק ל"צורכי עסקני ההתיישבות" הרי שבמפלגת העבודה נוצרה בעיה חמורה בה "צרכי ההתיישבות" קודמים לצרכיו של כל ציבור בוחריה, ובוחריה הפוטנציאליים, שבהם תושבי "ההתיישבות" מהווים מיעוט קטן.

  דוגמה מדהימה לכך היה ניתן למצוא בהסכם הקואליציוני שנותר על הנייר בין ברק ולבני (2008). שכר המינימום? יוק, עובדי קבלן? יוק, אבל שוב ושוב הטבות ל"התיישבות".

  בהתנהלות כזו אין כיום שום הבדל עקרוני בין ש"ס ובין מפלגת העבודה – שתיהן מתיימרות לפעול לטובת כלל הציבור ומעטרות עצמן בכתרים חברתיים (העבודה גם מדיניים ובטחוניים) אך בפועל זו מפלגה שבראש סדר העדיפויות שלה, בשורה התחתונה שלה, יבואו קודם כל סדרי העדיפויות של מגזרים מצומצמים ועסקניהם.

  כל עוד השמחונים שולטים במפלגת העבודה פשוט אסור להצביע לה. אפילו שמחון בעצמו אומר זאת.

  איתי

 8. מורן :

  לאחר שקראתי את מסע ההכפשה על ח"כ שלום שמחון באתרכם.
  לא נותר לי רק להתבייש שאתם חברי מפלגת העבודה.בגלל אנשים צרי עיין כמוכם הגענו בשנים האחרונות לשפל חסר תקדים.
  למה אתם לא נטפלים למישהו אחר?
  לא ראיתי שהתגייסתם ככה בתקופת הבחירות.
  אבל קשה לכם כנראה העובדה שחבר כנסת מהפריפריה שלא ממש "שלכם"
  מצליח בזירה הפוליטית ובתחום החקלאות בפרט.
  האתר שלכם מפרסם רק דברים שליליים מה עם הדברים הטובים?
  אם הייתם קצת מתאמצים ההיתם מוצאים הרבה דברים טובים וחיונים ששמחון עושה ויעשה על אפכם וחמתכם.
  אני בן 30 וחבר מפלגה קרוב 12 שנים.

 9. נדב פרץ :

  לא יודע, אני לא יכול לחשוב על שום דבר חיובי ששלום שמחון עשה – ואני חקלאי מההתיישבות העובדת.

  מצד שני, אם אני טועה, אתה מוזמן לפרט – כאן או במאמר למערכת האתר.

 10. לקסי :

  במקום כלשהו אצלי ישנה תמונה גזורה מעיתון.
  בתמונה נראה מזכיר תנועת המושבים דאז, שר החקלאות דהיום, סוקר קבוצת עובדים מתאילנד העומדים כבמסדר צבאי מתחת לכנף המטוס שהביא אותם.

  בימים ההם תנועת המושבים היתה יבואן מוסמך של עובדים מתאילנד.

  אני מבטיח שכאשר אמצא את התמונה היא תתפרסם ב"עבודה שחורה"

 11. מורן :

  תכנסוותראו את פעילות שמחון בנושא החקלאות,איכות הסביבה וצער בעלי חיים.

 12. מורן :

  http://www.shalom-simhon.com

 13. נדב פרץ :

  נו, בוא ניקח למשל את רווחת בעלי החיים.
  שמחון לא זה שעיכב ככל יכולתו את יישום החוק על פיטום האווזים?

 14. מורן :

  בוא נקח למשל חוק היער החדש שמקדם שמחון,
  במסגרת החוק יגבה תשלום מגורמים מזהמים שיופנה לנטיעת עצים שיאפסו את הזיהום.

  http://shalom-simhon.com/99064/%D7%97%D7%95%D7%A7-%D7%94%D7%99%D7%A2%D7%A8-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9

 15. מורן :

  בוא נקח למשל תקנות חדשות שהכין משרד החקלאות יגנו על זכויות בעלי חיים.

  http://shalom-simhon.com/99064/תקנות-חדשות-שהכין-משרד-החקלאות-יגנו-על-זכויות-בעלי-חיים

 16. למורן :

  ברוך הבא לאתר.

  ברצוני לברך גם את השר שמחון על השקת אתר האינטרנט, אני מבטיח לעיין בו ולהגיב.

  אני שמח על כך שאתה כבר השני שמגיב כאן ומגן על השר שמחון.

  אני מקווה שיתפתח כאן דיון מעניין וענייני ולא רק בטוקבק.

  לדוגמה, אתה מוזמן ללקט חומר מן האתר ולעבד אותו לכדי מאמר שלם שאנו מבטיחים לפרסם. בעיני זה אפקטיבי ומשכנע יותר מהתנצחות בטוקבקים, שיטה שניסה ליישם כאן שי ברוג (ככל הנראה אחיין של אהוד ברק) עד שנמאס לו והלך. בכתיבת מאמר – כל הבמה שלך, ולתגובות אתה יכול לענות או לא, כרצונך. וכמובן = למאמר יש יותר קוראים מלטוקבק.

  עם זאת, בדיוק כמו עליזה לפניך, היה זה ראוי לדעתי שתציין כגילוי נאות שאתה מקבל משכורת ממנו ולא חבר מפלגה מן השורה (לפני כשעתיים שלחת לנו פוסט לפרסום מכתובת מייל של השר שמחון).

  איתי

 17. לאיתי :

  בגילוי נאות אני לא מקבל משכורת מאף אחת.
  אני עושה את הכל בהתנדבות כי אני מאמין באיש ובפועלו.
  אני בהתנדבות מלאה מתחזק את האתר של שמחון.

 18. דני זמיר :

  העובדה שעליזה כהן היא המזכירה בהא הידיעה של שלום שמחון ידועה לכל מי שפועל בזירה הפוליטית של מפלגת העבודה, כך שאני לפחות לא הוטעיתי או לא ידעתי.
  שלום שמחון וגם אשתו אורנה, שאין לי קשר אישי איתם או מחויבות כלשהי כלפיהם, הם בעיניי אנשים יוצאי דופן מאחר שממושב נידח ומרוחק, ובלי קידומת ותנאי פתיחה של קיבוצניקים אשכנזים או צפוניים מסודרים, טיפסו בכוחות עצמם והגיעו להישגים אשיים וציבוריים מרשימים.
  השנאה התהומית שמופגנת על ידי רבים מהכותבים כאן גם נגד שלום שמחון אומרת דרשני ומעציבה אותי. שמחון הוא ביצועיסט אדיר ובעל זכויות רבות במגזר אותו הוא מייצג, המגזר של ההתיישבות.
  אני חושב שהבעיה היא ששמחון הוא ביצועיסט ואיש פרקטי במח איבריו ולכן הוא מתעכב פחות על הפן הסמלי אידאולוגי של הרפורמה, שלכשעצמה- כמו שכבר כתבתי כאן- עוסקת בנושא שמוצדק לחקור בו לעומק ולפעול בו.
  אני מתקשה להאמין שאצליח לשכנע את שמחון בעניין הזה, אבל אני מכב דאותו ומחזיק ממנו כמו- שלהבדיל כמובן- אני מחזיק מאדם כמו א סאנע (ולא מדיעותיו) שצמח מהפחונים, יתום מאב בחברה פטריארכלית, והגיע לאן שהגיע.
  תרגיעו קצת חברים.

 19. ע :

  סליחה, לא מכירה את שמחון (מהופעותיו בתקשורת הוא נראה קצת אנטיפת, אבל זה עשוי להטעות, אולי הוא סתם אדם עצור ומאופק).
  אז האיש שמחון הוא לא העניין.
  העניין הוא שאפשר בבמהלך אחד שגוי במקרו, למחוק את כל ההישגים שנצברו במהלך השנים במיקרו.
  שנאמר – שלא תבייש זקנתו את בחרותו.(ואנ אילו לא רוצה להיכנס כאן לשקרים מפורשים ששמעתי ממנו ברדיו בנושא הריפורמה, כאילו בעיית הבעלות הפרטית היא הבעייה במושבים ובקיבוצים. שם הבעיה היא בזכויות החכירה הלא מוסדרים – לא קשור לריפורמה ומצוי כבר זמן רב בדיון, שמעורבת בו הקשת המזרחית).
  השאלה היא לא מה הדברים הטובים שעשה שמחון, אלא הנזק של הריפורמה המדוברת, לא רק ברמה הסמלית, אלא ברמה הפרקטית ביותר.
  אם הייתי יכולה להמחיש את זה ב-800מילה, הייתי מנסה.

 20. ע :

  מתוך דיון בוועדת הכלכלה – 7.7.09 :
  הנושא: רישום הבעלות במושבים ובקיבוצים.
  ירון ביבי: "השלב המקדמי הוא שלב בו צריך את בתי המגורים באיזשהו אופן להפריד מהנחלות וכמובן גם שישולם תשלום. שיעור התשלום נמצא במחלוקת בבג"צ".
  ארז קמינץ, עו"ד מטעם הממשלה:
  "הממשלה הגיעה לכנסת עם הריפורמה הזו כאשר ברור לחלוטין שנושא שאלת היוון זכויות החקלאים עדיין לא הסתיים.
  הדיון הזה נמצא בבג"צ.
  יש שאלה של כבוד בין ערכאות וכיבוד ערכאות.
  הממשלה מודעת שהנושא לא הסתיים הדיון שלו והיא החליטה להמתין לסיומו".
  הערה, מן הדברים שנאמרו בהמשך -עד שלא יסתיים הדיון בבג"צ, אי אפשר להגיע לחוזה החכירה במגורים ובנחלות הקיבוצים והמושבים.

 21. טלי :

  על תקנות חוק צער בע"ח שלכאורה קידם שמחון: תקנות אלו נמצאות בשלבי חקיקה כבר 15 שנה, מעניין שדווקא עכשיו השר מקדמן – זה חלק ממסע היח"צ שלו בתגובה לקמפיין אנונימוס: http://www.eggs.co.il
  באופן מסתורי למדי התקנות אינן חלות על המכלאות העירוניות – כלומר, השירותים הווטרינריים של משרד החקלאות – הם מעל לחוק!
  ומה עם תקנות אחזקת בעלי-חיים בחקלאות? מתפקידו של השר להתקינן (לפי החוק ולפי פסיקת בג"צ מלפני 10 שנים), אבל מה חשוב החוק? המקורבים חשובים יותר מבג"צ.

  על "חוק היער": בהמשך לתחקיר גלובס שהביא איתי – אני מחכה לעיתונאי שיחשוף מיהם הפונקציונרים שישבו ב"מועצת היער" של שמחון ויחלקו קרקעות לחבר'ה. זה ממש מלוכלך שהאחריות על היערות היא בידי משרד החקלאות ולא בידי המשרד להגנת הסביבה.

  אגב, קראתם ב"הארץ" שהאחים של שמחון מקבלים כסף ממשרד החקלאות בניגוד לחוק?
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1104358.html

  רק בישראל יכול שר לענות "לא ידעתי שהאחים שלי מקבלים כסף מהמשרד שלי בניגוד לחוק" ולהישאר בפוליטיקה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.