חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שלי יחימוביץ', הפרטת קרקעות מצדיקה פרישה מהסיעה

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 27.07.09 6:08

בפניה למכותביה, מודה חה"כ שלי יחימוביץ' לכל הפעילים והשותפים למאבק ברפורמת מנהל מקרקעי ישראל. גיל רביב, חבר רביבים, שהתגייס למאבק, מחזיר את הכדור ליחימוביץ' ומבקשה להודיע כי תמיכת הסיעה בהפרטת הקרקעות תוביל להצטרפותה לרביעיית הח"כים הפורשים

במכתבה השבועי, המופיעה בבלוגה ונשלח לרשימת תפוצתה, כותבת חה"כ שלי יחימוביץ :

שלום לכולכם,

"כשצופי הטלוויזיה ראו ביום רביעי את אולם מליאת הכנסת מבעבע בהיסטריה, את התוצאות שלא יאמנו על לוח התוצאות בהצבעות הראשונות על ההסתייגויות, את התדהמה על פניו האפורים של נתניהו, את הקואליציה מושכת בבושת פנים את "רפורמת המרפסת" של ביבי, ואת השמחה העצומה על פניהם של מתנגדי הפרטת הקרקעות – אתם הייתם בין המעטים שידעו מה קרה שם באמת. מה שקרה הוא נדיר ביותר בפוליטיקה שלנו: נצחון האידיאולוגיה על הקומבינות הפוליטיות, נצחון הצדק על פני העוול, נצחון הציונות על פני מי שמבקשים למכור את המדינה שלנו לבעלי הון.אבל בראש הראשונה זה היה הנצחון שלכם.

אבל עכשיו בואו נשמור על פרופורציות – יש מקום לשמחה גדולה, אבל בשום אופן אסור לנוח על זרי הדפנה, כי כעת, כשנתניהו מבין מה הכוח שעומד מולו, הוא יעשה הכל כדי שההפרטה תעבור בהצבעה החוזרת שתהיה ב יום שני ב – 3 באוגוסט. הקואליציה תאיים, תלחץ, תציע הצעות פשרה חסרות ערך, תשחד ותפתה. ברק ידפוק על השולחן וידרוש משריו להצביע בעד ההפרטה (הוא אינו מוטרד מזה שמכירת הקרקעות היא בעיטה בכל ערכי תנועת העבודה). "

בתשובה לתודות ולמחמאות, פונה גיל רביב מקיבוץ רביבים לחה"כ יחימוביץ:

לכבוד, חה"כ שלי יחימוביץ

שלי שלום,

התגייסנו, הפצצנו במיילים, טלפונים למי שרק ענה, זכינו בניצחון זמני בקרב. הכדור חוזר אלייך המעשה היחידי שיכול לאזן את הלחץ של ברק על השרים הוא הודעה שלך שתמיכת הסיעה בחוק עשויה לגרום לך להצטרף לרביעייה. אם החוק הזה כל-כך חשוב כמו שאמרת לנו ולתקשורת זה מצדיק צעד כזה.

גיל רביב , רביבים

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , , ,

8 תגובות

 1. צוף :

  יש משהו בהלך המחשבה הזה, אבל לא נראה לי שמיטב האנרגיות שלנו צריך ללכת על לנגח את הדמות הכמעט יחידה שאכן הובילה וניתבה את המאבק הזה בצורה כל כך מעוררת הערכה.
  לא לבעוט במי שאיתנו.

 2. עמית-ה :

  אני מסכים עם גיל

 3. יגאל :

  שלי , אנא אל תקבלי את עצת האחיטופל הנ"ל , איני מאמין שתשתמשי בתחמושת הנלוזה המוצעת על ידי החתום מעלה.יש למציע כנראה באג במחשבה או שהינו סובל מביריונות יתר , מזכיר לי מישהו אחר מרביבים שנשלח הביתה לא מכבר.

 4. ליגאל :

  האם תוכל (תצליח) לנמק את תשובתך בצורה עניינית ? מדוע לדעתך הצעתו של רביב היא עצת אחיתופל הגילוני ?

  כאחת נטולת מעורבות רגשית (או אחרת)בעניין, לא הצלחתי להבין את הנימוק שלך

  גליה

 5. ע :

  זכותה של יחימוביץ ואולי חובתה להבהיר היכן היא עומדת אם המפלגה תצביע בעד חוק שבעיניה הוא כל כך חמור, עד כדי כך שהתגיסה נגדו עם כל הכוח שיכלה לגייס.

 6. יגאל :

  גליה שלום ,
  בצורה עניינית בריונות בפוליטיקה היא ככל ביריונות אחרת הרביעיה נקטה בצעד ביריוני , לא מכבדת את רצון הרוב , ועושה בכיסא כבשלה ולכן עצתו היא אחיטופל ואני מאמין ששלי לא תקשיב לבחור מרביבים.גם שלי תצטרף לרביעיה לא יקרה דבר אחד טוב והכל ימשיך לזרום אותו דבר , שלי צריכה להמשיך ולעבוד מבפנים ולא לקלנטר החוצה.

 7. גיל :

  יגאל, אם תשים לב הצעתי ששלי תודיע כי שהיא עשוייה להצטרף לרביעיה, לא יותר מזה.ההננחה היא שהודעה כזו יכולה להשפיע על עמדתם ופעולתם של מתלבטים בתוך הסיעה ומשאירה לה את ההכרעה על דרך הפעולה להמשך. זו פוליטיקה נטו ולא בריונות לתפיסתי. בכל מקרה המכתב היה אמור להיות אישי ובגלל חוסר מודעות שלי פורסם פה.

 8. לגיל :

  לפי דברי יחימוביץ אתמול נראה שהמכתב שלך נכתב בעיתוי הנכון ונפל על אזניים קשובות

  איתי

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.