חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מאיר שטרית, המאגר הביומטרי עלול לשמש עבריינים

נושאים איכות השלטון, זכויות אדם ב 20.07.09 5:58

הצעת חוק המאגר הביומטרי עברה בקריאה ראשונה. קבוצת בלוגרים מנהלת מאבק ממושך נגד החוק אותו מוביל ח"כ מאיר שטרית. בכתבת הוידאו שהכין ערוץ 1, הם מסבירים על הסכנה שבגניבת הזהות

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

תגובה אחת

  1. חומר קריאה (והמלצה לפעולה) :

    "חוק המאגר הביומטרי עוד לא עבר בקריאה שנייה, אבל בכנסת ובציבור כבר מראים סימנים של הרמת ידיים. "חוששני כי מאוחר מדי להתנגד עתה", אמר ח"כ נחמן שי (קדימה), בתגובה למכתב שהעבירה הבלוגרית הגר צימרמן לפוליטיקאים רבים במחאה על הרוב המסתמן בהצבעה הקרובה. צימרמן שלחה את המכתב כחלק מקמפיין אישי נגד החוק, ועד כה נענתה רק על-ידי שי, יו"ר הכנסת ראובן ריבלין (ליכוד) וח"כ דב חנין (חד"ש). "אני לא מבינה למה אף אחד לא צועק – האם אנחנו חבורה של חמישה תמהונים שצועקים נגד המפלצת הביומטרית?", אמרה צימרמן בשיחה עם TheMarker IT. "אני מאמינה שהח"כים התומכים בחוק לא באמת מבינים את ההשלכות שלו, ולכן רובם לא לוקחים חלק פעיל בדיונים האלה אלא מגיעים אליהם לגיחות קצרות. בקרוב עומדת להתקיים הצבעה שנייה ושלישית. שקוף שזה קיצור דרך ושמנסים לעשות פה מחטף".

    "אני מאוד מבוהל מהאמצעים המודרניים שיכולים לזהות כל פרט ופרט בחיינו, כמו גם לשמור ולצבור אותם", אמר שי בשיחה עם TheMarker IT. למרות זאת, הוא מאמין שהניסיונות למנוע את העברתו של החוק לא ישאו פרי. "החוק נופל בתפר שבין שתי הממשלות. בעיניים ריאליות, האנשים שאישרו את החוק בכנסת הקודמת מחויבים לו, וידאגו להעברתו גם הפעם. אני מוכרח לומר שהוא כבר הגיע לכנסת בשלב בשל. אנחנו בתוך ההריון הזה, וניסיון המניעה הנוכחי הוא כמו לעשות הפסקת הריון".

    שי ציין כי החוק לא עורר התנגדות יוצאת דופן בקרב הציבור, בניגוד למשל לחוק מקרקעי ישראל, ולכן הסיכויים למנוע את העברתו קלושים מאוד. לדבריו, גם מאבק של האופוזיציה וסיעות השמאל לא יצליח להביא להפלתו של החוק.

    http://it.themarker.com/tmit/article/7396

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.