חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפרטת קרקעות – המחאה מתעצמת

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מכתבים ב 20.07.09 6:00

מערכת עבודה שחורה מוצפת בעשרות רבות של מכתבים לחברי כנסת  המביעים התנגדות להפרטת קרקעות המנהל. גל האקטיביזם הבריא הזה מעודד ומרגש, ורבים מהכותבים הם סטודנטים צעירים שאכפת להם. לפניכם מכתבו של אהוד פרי, סטודנט באוניברסיטת בן גוריון. המכתב נכתב בעזרת ארגון מגמה ירוקה

שלום רב ושבוע טוב,

ברצוני למחות על מה שנראה לי כאיוולת חמורה, חוק הפרטת קרקעות המדינה. מצבם של השטחים הפתוחים בישראל בכי רע. גם בגלל הטבע עצמו, וגם ובעיקר בגלל תהליכי בנייה ותיעוש ממושכים. מתן אפשרות לגורמים פרטיים בעלי ממון לרכוש קרקעות לצמיתות – עלול לגרום לכך שבעוד עשורים ספורים לא יישארו בישראל שטחים ציבוריים. הכל יהיה בנוי ו"מפותח" כי טבעם של בעלי הון שהם מתעניינים בעשיית הון נוסף, ולא בשימור הטבע לרווחת החברה כולה.

זאת ועוד, קיימת סכנה שאדמות מדינה יימכרו לתושבי חוץ, וחלקים גדולים מישראל יהיו שייכים לאנשים שאינם אזרחיה. קל מאוד לבצע "מחטפים" כאלה בשיתוף פעולה עם בעלי הון מקומיים. הדבר כבר נעשה בעבר ואין צורך לפרט.

בישראל מתרחשים תהליכים מדאיגים של הפרטת שירותי רווחה ומעבר של הון ונכסים לידי קבוצות מצומצמות ביותר שבראש הפירמידה הכלכלית. חוק הפרטת הקרקעות הוא עוד חוליה בשרשרת זדונית זאת.

אם טובת הציבור לנגד עיניכם, שבשמה הגעתם לתפקיד נכבד זה, אנא  – אל תיתנו לזה להימשך. יש לעצור עכשיו את הפרטת הקרקעות לפני שיהיה מאוחר מדי, ולא תיוותר לנו ארץ להוריש לנכדינו.

בתקווה שקריאתי תיפול על אוזניים קשובות,

אהוד פרי
סטודנט באונ' בן-גוריון

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.